Dyscypliny sportowe to głównie strzelanki i gry strategiczne. Innym interesującym tematem są gry, które przenoszą prawdziwy sport na wirtualne areny. Tak właśnie działa FIFA, czyli dyscyplina oparta na zasadach piłkarskich. To kultowy tytuł tworzony od 1994 roku przez studio Electronic Arts. Co ważne, FIFA to jeden ze sportów, w którym każdy gracz ma możliwość zbudowania pozycji wśród najlepszych zawodników.

Piłka nożna w świecie sportu

Seria FIFA jest rozwijana od 1994 roku przez Electronic Arts, a dokładniej EA Sports. To symulator piłki nożnej z setkami klubów i drużyn narodowych z całego świata. Od wielu lat rozwijany jest tryb sieciowy dla wielu graczy, którego efektem jest Ultimate Team, czyli tryb, w którym każdy gracz może zbudować od podstaw własny klub i rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata. Co najważniejsze, istnieją regularne otwarte turnieje, do których może zapisać się każdy właściciel oryginalnej gry.

FiFA od kilku lat jest niezwykle ważną dyscypliną sportu elektronicznego. Wielkie kluby na świecie mają własne sekcje sportowe i uczestniczą nie tylko na prawdziwych, ale i wirtualnych arenach. Świetnym przykładem jest polska Ekstraklasa. Każdy uczestnik tych zawodów musi mieć własną sekcję sportową. W ten sposób również kluby walczą o mistrzostwo Polski w sporcie.

Grając w świecie FIFA Esport

W tej grze biorą udział prawdziwe kluby sportowe, ale także indywidualni gracze, którzy potrafią budować swoją pozycję w świecie sportu. To największa zaleta, jaką możemy przypisać serii FIFA. Każdy gracz może stworzyć własną drużynę i walczyć o jak najlepsze wyniki w światowych zawodach. Coroczne Mistrzostwa Polski odbywają się w Polsce od wielu lat. To otwarty turniej, w którym mogą wziąć udział wszyscy fani. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody.

Mamy również globalne turnieje, takie jak Mistrzostwa Świata FIFA. Co ciekawe, w tego typu zawodach liczą się tylko gracze używający padów. W grze bierzesz udział w reprezentacji dwóch najpopularniejszych konsol, czyli XBOX i PlayStation. Przez wiele lat dyskutowano, która z tych konsol FIFA jest lepsza. Sami gracze z łatwością zauważą różnice w grze. Finałowy turniej Pucharu Świata nazywa się FeWC. Pula nagród na rok 2019 wyniosła 500 000 $. Zwycięzcą został Niemiec Mohammad „Mo Auba” Harkous, reprezentujący barwy klubu Werder eSports.

FIFA Esport jako oficjalna dyscyplina igrzysk olimpijskich?

Temat wprowadzania dyscyplin sportowych do programu gry jest poruszany od kilku lat. W 2018 roku w Pjongjangu odbyły się Zimowe Igrzyska. Przed głównym wydarzeniem zorganizowano zawody sportowe z logo gry. Chociaż nie było to oficjalne wydarzenie, które było częścią igrzysk olimpijskich, mówiono o pierwszych medalach w sporcie.

Brutalność głównych dyscyplin jest przeszkodą we wprowadzeniu tego sportu na igrzyska olimpijskie. W obu DOTA 2, Counter Strike Global Offensive i League of Legends mamy zawody, w których giną sterowane przez gracza postacie elektroniczne. Oto FIFA, która nie ma odpowiedników dla tych dyscyplin, ale ma największe szanse na zostanie oficjalną dyscypliną olimpijską. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, coraz częściej mówi się, że sport pojawi się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Nieoficjalne rozgrywki odbędą się również przed głównym wydarzeniem w Tokio.

Zakłady sportowe FIFA

Gra opracowana przez EA Sports jest jednym ze sportów, który oferuje duże pole manewru, jeśli chodzi o zakłady sportowe. Przewidywanie wyników sportowych staje się w naszym kraju coraz popularniejsze, a wśród sportów oferowanych przez bukmacherów jest również wiele sportów FIFA. Gracze mogą przewidywać wyniki najważniejszych wydarzeń z całego świata, a także lokalnych zawodów z prawdziwymi drużynami.

Gracze mają możliwość obstawienia zwycięzcy meczu, liczby bramek, prawidłowego wyniku i wielu innych zakładów podobnych do prawdziwych zakładów piłkarskich. Według wielu fanów e-sport to bardzo lukratywny obszar zakładów sportowych. Obszerna wiedza na temat gry pozwala na znacznie dokładniejsze tworzenie kuponów. Ponadto oczywiście wskazówki sportowe FIFA można wykorzystać do kuponów AKO z prawdziwymi wydarzeniami sportowymi.

Gdzie mogę obstawiać sporty FIFA?

  • Należy zaznaczyć, że w Polsce bukmacherów można spotkać tylko u legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów na przyjmowanie zakładów online i stacjonarnych.
  • Obecnie takie licencje w naszym kraju posiada kilku bukmacherów, takich jak STS, LV BET, Fortuna czy Betclic.
  • Prawie każdy bukmacher oferuje zakłady na eSport. Jednak FIFA nie zawsze jest dostępna. Musimy przeprowadzić trochę więcej badań na ten temat.
  • Pozytywnym wydarzeniem jest fakt, że rynek biur bukmacherskich stale się rozwija, co poszerza ofertę zakładów sportowych o sport.
  • Gracze mogą liczyć na atrakcyjne bonusy i promocje, które ułatwiają pisanie wyników sportowych.
  • Osoby, które chcą obstawiać mecze FIFA, mogą spodziewać się zwiększonego dostępu do podobnych zakładów. Można przypuszczać, że w najbliższych latach zakłady sportowe będą zyskiwać na popularności.

Najlepsze rozgrywki piłkarskie w świecie sportów FIFA

EA Sports Studio wykona dobrą robotę, opracowując ten tytuł do gier online. Każda kolejna część serii FIFA oferuje nowe możliwości rozgrywania meczów z użytkownikami z całego świata. To niewątpliwie jeden z najlepszych i najciekawszych sportów, przyciągający zarówno aktywnych zawodników, jak i osoby, które tylko oglądają mecze innych graczy. Finałowe turnieje Pucharu Świata oglądają setki tysięcy widzów, co oczywiście oznacza więcej sponsorów i więcej funduszy na nagrody.

Mamy też nadzieję, że FIFA już niedługo stanie się oficjalną dyscypliną igrzysk olimpijskich, co będzie kolejnym bardzo ważnym krokiem naprzód dla całej branży sportów elektronicznych. FIFA e-sport to dyscyplina, która również bardzo ewoluuje w świecie bukmacherów, którzy kładą coraz większy nacisk na e-sporty. Najważniejsze gry można wybrać u legalnych bukmacherów w Polsce. Stawianie na e-sport gwarantuje ciekawe promocje i bonusy, które sprawiają, że przewidywanie wyników jest o wiele przyjemniejsze i bardziej ekscytujące. W rezultacie coraz więcej graczy decyduje się na zakłady sportowe, w tym popularne turnieje FIFA.

Leave a Reply