Premiera Rocket League miała miejsce w lipcu 2015 roku. Jest to kontynuacja tytułu Supersonic Acrobatic Rocket-Powered-Battle-Cars, która jednak nie odniosła znaczącego sukcesu. Psyonix wykonał świetną robotę, wstrząsając trendem sportowym i tworząc grę, która szybko stała się bardzo popularną dyscypliną. Gracze kontrolują i grają w małe samochody wyścigowe, których celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Obecnie gra posiada również tryb hokejowy i obręcz.

Najważniejsze informacje o Rocket League

W 2015 roku Psyonix ogłosił, że oficjalna kontynuacja Supersonic Acrobatic Rocket-Powered-Battle-Cars będzie dostępna pod nazwą Rocket League. 7 lipca 2015 roku odbyła się oficjalna premiera gry na komputery stacjonarne i konsole PlayStation. Wersja na Xbox One została wydana w lutym 2016 roku. W dniu premiery cena wynosiła 71,99 zł. Dodatkowo zaimplementowano system mikropłatności, który między innymi pozwala na zakup nowych samochodów wyścigowych różniących się wyglądem. Od 2020 roku gra jest bezpłatna i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Epic Games.

Podstawowe zasady gry w Rocket League

Rocket League to połączenie samochodu wyścigowego i piłki nożnej. Gracz jeździ małymi samochodami na dużej arenie z dwoma bramkami. Celem gry jest skierowanie zawodnika do bramki przeciwnika. Jest tryb solo z grywalnością 1 do 1, a także gra zespołowa w parach, trójkach i czwórkach. Z biegiem czasu dodano nowe tryby gry, w których można grać w hokeja i grę podobną do koszykówki. Gracze mogą również kupować płatne akcesoria, które oferują nowe modele samochodów wyścigowych, jednocześnie umożliwiając dostosowanie ich wyglądu.

Od 2016 roku Rocket League ma profesjonalną ligę sportową RCLS: The Grid. W każdym roku kalendarzowym są dwa sezony, a gra zawodowa jest podzielona na kilka regionów: Europę, Amerykę Północną, Amerykę Południową i Oceanię. Jesteśmy w stanie RCLS IX. Dziesiąty sezon rozpoczyna się w 2021 roku. Twórca nadal rozwija tę grę, dzięki czemu dyscyplina ta utrzymuje popularność na scenie sportowej.

Rocket League Championship Series – Bitwy dla profesjonalistów

  • W 2016 roku rozpoczęły się profesjonalne zawody Rocket League Champions Series.
  • W każdym roku kalendarzowym są dwie pory roku: zima i jesień.
  • Sezon składa się z wielu turniejów rozgrywanych na całym świecie. Najważniejszy cykl poprzedzają kwalifikacje w różnych regionach świata.
  • Pozwoli nam to wyłonić najlepszych zawodników, którzy będą walczyć o tytuł mistrza sezonu. Sports Rocket League to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, w której mogą brać udział jednostki i zespoły.
  • Esports Rocket League to bardzo udany format z wysokimi cenami. Rosną z każdym sezonem. Najlepsi gracze mogą zarobić ponad 200 000 $ w ciągu kilku karier.

Ponadto cykl RLCS jest otwarty, więc każdy gracz może spróbować otwartej kwalifikacji. Niewielu może walczyć o triumf w turnieju głównym. Oczywiście codziennie odbywają się turnieje rekreacyjne bez puli nagród. Przeznaczone są dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności i cieszyć się grą w różnych trybach rozgrywki. Esports Rocket League to bardzo gamingowa dyscyplina.

RCLS X – Dziesiąty sezon profesjonalnych rozgrywek

Niedawno zakończył się jesienny sezon RLCS X: Fall. Tym razem walka była bardzo ograniczona z powodu pandemii. Wpłynęło to również na pule nagród przygotowane dla najlepszych drużyn. Wreszcie. RCLS X: Fall został pominięty przez G2 Esports. Drużyna NRG zajęła drugie miejsce. Miejsca 3-4 przypadły zespołom: Spacestation Gaming i Pittsburgh Knights. W 2020 roku rozpocznie się kolejny sezon zimowy, RLCS X Winter Split, w którym najlepsze drużyny będą mogły powalczyć o znacznie wyższe zwycięstwo. W 2019 roku najlepsi gracze mogli zarobić ponad 100 000 $.

Jak już powiedzieliśmy, zwykle w roku kalendarzowym odbywają się dwa turnieje, podzielone na sezon zimowy, zimowy i jesienno-jesienny. Drużyny rywalizują w kilku turniejach i zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Istnieją również zawody w trybie pojedynczym, w których indywidualni gracze mogą się wykazać. W rezultacie sezon Rocket League jest bardzo zróżnicowany i zapewnia graczom wysoki poziom emocji. Dynamiczna rozgrywka sprawia, że ​​nie brakuje widzów oglądających popularne turnieje za pośrednictwem platformy Twitch.

Czy Rocket League stała się tak popularna?

Rocket League Esports to jeden z dziesięciu najpopularniejszych sportów. Ogromnym atutem jest niewątpliwie otwarty format, który umożliwia wszystkim graczom udział w turnieju. Niemal każdego dnia możesz uczestniczyć w turniejach, w których gracze sami decydują o zasadach gry. Takie zespoły często tworzą zespoły, które następnie biorą udział w otwartych kwalifikacjach i mają szansę zakwalifikować się do serii RLCS: The Grid. Jednak najlepsze zespoły prowadzą duże drużyny sportowe.

Rocket League jest obecnie dostępna za darmo, więc każdy może wypróbować jej grę. Możemy również zakupić akcesoria płatne, ale nie jest to konieczne, aby móc konkurować na równych prawach z innymi użytkownikami. Ta gra jest również bardzo wciągająca, więc tysiące widzów może cieszyć się meczami. Sezon RLCS X Winter Split powinien rozpocząć się wcześnie i potrwać do połowy 2021 r. Wygrane wyniosły 250 000 $. Możemy więc spodziewać się bardzo ekscytującej i interesującej gry.

Gdzie mogę oglądać gry Rocket League?

Najważniejsze turnieje sportowe Rocket League są bardzo dobrze oglądane, dlatego nie brakuje sponsorów wspierających najlepsze drużyny w tym elektronicznym sporcie. Wielu graczy zarabia głównie na reklamach i umowach sponsorskich, a nagroda za udział w turniejach to tylko niewielki ułamek ich całkowitych zarobków. Rocket League, podobnie jak inne sporty, można oglądać na Twitchu całkowicie bezpłatnie. Twitter dostarcza nam wielu ciekawych informacji ze świata tej dyscypliny. Tutaj możemy oglądać oficjalny kanał RLCS, a także konta prowadzone przez najlepszych graczy i ekspertów.

Zakłady sportowe Rocket League

W ofercie zakładów szybko pojawiła się Rocket League. Gracze mogą obstawiać popularne turnieje z serii The RLCS: Grid. Zwykle możesz obstawiać zwycięzcę meczu i prawidłowy wynik. Przed rozpoczęciem turnieju gracze mogą również wygrać wydarzenie dla swoich faworytów. Należy jednak zauważyć, że stosunkowo trudno jest obstawiać sporty Rocket League ze względu na bardzo wyrównany poziom gry.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności pisarskie w tej dyscyplinie, RLCS X Winter Split dopiero się zaczyna i czeka na Ciebie wiele interesujących gier. Oczywiście zakłady Rocket League można łączyć z innymi e-sportami i sportami klasycznymi, aby tworzyć zakłady AKO z wyższymi ogólnymi kursami. Bardzo popularna jest również seria Collegiate Rocket League lub CRL. U niektórych bukmacherów możesz obstawiać zakłady sportowe na żywo, oglądając transmisję.

Gdzie mogę uzyskać bazy danych RLCS?

W Polsce można umieszczać bukmacherów tylko u legalnych i licencjonowanych bukmacherów. Obecnie na rynku jest kilkanaście firm, w których możemy obstawiać sport. Rocket League nie jest jedną z głównych dyscyplin, takich jak Counter Strike, DOTA 2 czy League of Legends. Dlatego zakłady na tę dyscyplinę mogą być oferowane tylko przez niektórych bukmacherów. STS, Fortuna, LV BET i Betclic oferują bardzo szeroki wybór zakładów. W rezultacie nie powinno być problemów ze znalezieniem roślin zarówno dla RLCS, jak i CRL. Duże turnieje są dostępne na wielu stronach z zakładami.

Jak zacząć grać w Rocket League?

Rocket League jest dostępna w Free to Play od 2020 roku, więc możesz ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Epic Games Store. Zapłaciliśmy za dodatki w grze, ale nie musisz ich kupować, aby mieć szansę konkurować na równych prawach z innymi użytkownikami. Ta gra oferuje otwarty format gry, który umożliwia wszystkim graczom udział w otwartych turniejach, a także w regionalnych rankingach najważniejszych wydarzeń, takich jak CRL czy RLCS: The Grid, podzielonych na sezony Winter Split i Fall Split. Choć zarobki w Rocket League nie są tak wysokie jak w DOTA 2, najlepsi gracze nie mają powodów do narzekań. Profesjonalni gracze mogą zarobić ponad 100 000 $ rocznie.

Leave a Reply