Świat sportu jest zdominowany przez strzelanki, strategie, gry sportowe i tytuły MOBA. Hearthstone to niezwykle ciekawy i oryginalny tytuł. Jest to jedna z nielicznych gier karcianych, która zdobyła popularność na całym świecie i stała się popularnym sportem w sporcie. Najlepsi zawodnicy z całego świata mogą brać udział w prestiżowych turniejach, a także reprezentować swój kraj na mistrzostwach świata. Co powinienem wiedzieć o tym sporcie w Hearthstone?

Najważniejsze informacje o Hearthstone

Gra została stworzona przez renomowane studio Blizzard, które ma kilka bardzo popularnych sportów elektronicznych. Gra miała swoją premierę w 2014 roku i szybko otrzymała pozytywne opinie fanów. To klasyczna gra karciana, w której gracze muszą zebrać karty potrzebne do zbudowania najsilniejszej talii. Hearthstone jest oparty na modelu free-to-play. Gracze mogą pobrać grę za darmo, a następnie rozszerzyć jej zawartość o mikropłatności. Możesz kupować nowe zestawy kart, ale należy podkreślić, że nie jest to gra typu pay-to-win, w której wydawanie pieniędzy dałoby Ci dużą przewagę nad innymi graczami.

Gra została stworzona przez renomowane studio Blizzard, które ma kilka bardzo popularnych sportów elektronicznych. Gra miała swoją premierę w 2014 roku i szybko otrzymała pozytywne opinie fanów. To klasyczna gra karciana, w której gracze muszą zebrać karty potrzebne do zbudowania najsilniejszej talii. Hearthstone jest oparty na modelu free-to-play. Gracze mogą pobrać grę za darmo, a następnie rozszerzyć jej zawartość o mikropłatności. Możesz kupować nowe zestawy kart, ale należy podkreślić, że nie jest to gra typu pay-to-win, w której wydawanie pieniędzy dałoby Ci dużą przewagę nad innymi graczami.

Ta gra zawiera tryb przygodowy przeznaczony dla osób, które nigdy nie doświadczyły podobnej gry karcianej. Tutaj możesz poznać zasady gry, zdobyć podstawowe karty i lepiej przygotować się do gry wieloosobowej. Możesz grać online w trzech regionach świata: Ameryce, Europie lub Azji. Gracz jest przypisany do regionu zgodnie ze swoją lokalizacją, ale ma możliwość przełączenia się do innego z dostępnych regionów. Z biegiem czasu Blizzard wypuścił akcesoria, które można kupić za prawdziwe pieniądze lub złoto z gry.

Podstawowe zasady gry w Hearthstone

W każdej grze gracz ma talię 30 kart. Dzielimy je na: stronników, zaklęcia, bronie, zadania i bohaterów. W grze mamy również frakcje, do których przypisane są miniony: zwierzęta, demony, mchy, murloki, piraci, totemy, smoki i żywiołaki. Karty mają przypisane statystyki i specjalne atrybuty, które mogą realizować określone działania na polu. Niezwykle ważni są też najsilniejsi bohaterowie, których można podzielić na: magów, kapłanów, czarodziejów, druidów, paladynów, złoczyńców, łowców i szamanów.

Na początku jeden gracz otrzymuje trzy, a pozostali cztery karty. Istnieje możliwość wymiany dowolnej liczby kart w celu uzyskania mocniejszej karty. Rozpoczyna gracz z czterema kartami. Na początku każda strona ma 30 punktów zdrowia i punktów many potrzebnych do wysłania karty. Każda karta ma cenę rzutu. Celem jest takie zagranie, aby przeciwnik zabrał całe życie. Tutaj kończy się jedna dawka. Kilka gier jest wygranych w profesjonalnych zawodach sportowych.

Najważniejsze turnieje w Hearthstone

Blizzard opracował rozbudowany model gry, w którym każdy gracz może wspiąć się po drabinie i zbudować swoją pozycję w jednym z trzech regionów świata. Istnieją regularne sezony, które nazywamy turniejami arcymistrzowskimi. Mamy otwarte rundy kwalifikacyjne, w których każdy gracz może wziąć udział. Rundy kwalifikacyjne wyłonią 48 najlepszych graczy, którzy będą walczyć o triumf sezonu. Liga Wielkich Mistrzów trwa 8 tygodni. Zawodowi gracze sportowi mogą zakwalifikować się do Hearthstone Masters Tour w kilku turniejach. Każdy z nich ma pulę nagród w wysokości kilkuset tysięcy dolarów.

Od 2014 roku odbywają się oficjalne Mistrzostwa Świata Hearthstone, w których gracze reprezentują swój kraj. Co roku wygrywali reprezentacje narodowe: USA (2014), Szwecji (2015), Rosji (2016), Tajwanu (2017), Norwegii (2018) i Chin (2019). W 2020 roku mistrzostwa świata odbędą się dopiero w grudniu. Reprezentacja Polski również bierze udział w mundialu, ale na razie bez sukcesu.

Gdzie można oglądać ważne turnieje Hearthstone?

Hearthstone to ważna dyscyplina sportu. Co najważniejsze poziom rozgrywki jest bardzo wyrównany, dzięki czemu wiele ekscytujących pojedynków odbywa się w prestiżowych turniejach, w których często jeden błąd lub brak szczęścia w rozdaniu może decydować. Hearthstone Masters Tour ogląda każdego roku kilkaset tysięcy widzów. Podobnie jak seria Mistrzostw Świata, w których walczą najlepsi liderzy kraju.

Podobnie jak w przypadku innych sportów, mecze na żywo można oglądać za pośrednictwem bezpłatnych strumieni dostępnych na platformie Twitch. Strumienie są również często wyświetlane na oficjalnej stronie Hearthstone prowadzonej przez pracowników Blizzarda. Dyscyplina ta wciąż się rozwija i jest jedną z czołowych gier, której udało się utrzymać wysoki poziom popularności przez co najmniej pięć lat. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że oglądanie zawodów w grze karcianej nie jest ekscytujące. W praktyce wystarczy obejrzeć przynajmniej jeden mecz, aby dowiedzieć się, jak wiele dzieje się w każdej grze Hearthstone.

Czy uda im się zdobyć najlepszych konkurentów w Hearthstone?

Hearthstone to jedna z dziesięciu najlepiej płatnych dyscyplin sportowych. Na pewno nie znajdziemy tu tak dużych zarobków jak w przypadku Counter Strike, League of Legends czy DOTA 2, ale najlepsi gracze na pewno nie mają na co narzekać. W 2019 roku łączna pula nagród wszystkich turniejów przekroczyła 230 milionów dolarów. Hunterace, najlepiej zarabiający gracz, zarobił prawie 300 000 $. To pokazuje, jak zrównoważony jest depozyt i ilu graczy może spodziewać się dużych wypłat. Najlepszym Polakiem w tym rankingu jest Kacper “A83650” Kwieciński, który w swojej karierze zarobił ponad 80 000 $.

Pod względem światowych zarobków w swojej karierze Thijs Molendijk z Holandii zajmuje pierwsze miejsce w rankingu i zarobił ponad pół miliona dolarów podczas swojej pięcioletniej przygody z Hearthstone Esport. W praktyce zarobki najlepszych graczy e-sportowych są znacznie wyższe, ponieważ są nagradzani kontraktami reklamowymi i kontraktami sponsorskimi.

Zakłady sportowe w Hearthstone

Hearthstone to także jeden z najpopularniejszych sportów, które możemy obstawiać w internetowych serwisach bukmacherskich. Wachlarz sportów z roku na rok się poszerza, umożliwiając fanom swobodne obstawianie wyników popularnych turniejów, takich jak Masters Tour czy Mistrzostwa Świata. Zakłady online pozwalają nam przewidzieć zwycięzców meczu, dokładny wynik i szczegółowe aspekty gry w najważniejszych meczach.

W przeciwieństwie do League of Legends, Counter Strike czy DOTA 2, e-sport w Hearthstone jest bardzo wymagającą grą. Wielu graczy na tym samym poziomie umiejętności bierze udział w najlepszych zawodach. Ponadto, jak w każdej grze karcianej, szczęście i domyślny zestaw kart odgrywają kluczową rolę w Hearthstone. Dlatego zakłady na ten sport mają charakter czysto rekreacyjny i pozwalają graczom cieszyć się grą.

Leave a Reply