Ten artykuł jest pierwszym z trzyczęściowej serii zawierającej Major; Challengers Stage, Legends Stage i play-offy. Scena Challengers rozpocznie się 13 lutego z udziałem 16 drużyn. Ten artykuł zawiera informacje na temat drużyn, niektórych rekwizytów i zwycięstw do rozważenia.

Format

ESL wysłuchał obaw społeczności związanych z niektórymi niedawnymi problemami z formatowaniem na poprzednich głównych kierunkach i zdecydował się spróbować czegoś (stosunkowo) nowego. W przyszłym tygodniu 16 drużyn będzie się rozstawiać, że tak powiem. Zasadniczo oznacza to, że konsensus opinii graczy określi 1-16, które drużyny zmierzą się w rundzie otwarcia. Od tego momentu zespoły otrzymują klasyfikację ELO i są ponownie rozstawiane w każdej rundzie, ale zawsze muszą grać przeciwko drużynie z identycznym rekordem. Drużyny, które wygrywają trzy mecze, przejdą do etapu Legends, drużyny, które przegrają trzy, zostaną wyeliminowane. Kiedy drużyna ma dwa zwycięstwa lub dwie porażki, gra wtedy w seriach do trzech zwycięstw zamiast do Bo1. Chociaż ten format potrwa dłużej, doda dalszą legitymację procesowi. Bonus, który daje nam więcej możliwości obstawiania i więcej danych, aby dokonywać świadomych zakładów.

Ulubione

Myślę, że większość ekspertów w społeczności zgodziłaby się co do tego, że 6 zespołów jest nieco bardziej do przodu pod względem doświadczenia, zgrania zespołu i talentu (lub mocna kombinacja dwóch z nich); Fnatic, NRG, C9, NIP, Ence i Vitality. Prawdopodobnie wszystkie te zespoły są w stanie znaleźć się w pierwszej dziesiątce zespołów na świecie (niektóre obecnie są). Jednak pozostałe 10 drużyn na etapie Pretendentów nie jest daleko i to właśnie sprawia, że ten kwalifikator jest jednym z najbardziej skumulowanych jak dotąd. Żadnemu zespołowi nie można dać postępu.

Część tygodnia spędziłem na szukaniu wczesnych rynków na kontrakty terminowe i rekwizyty. W czasie, gdy to piszę, tylko kilka książek, z których korzystam, opublikowało kilka, ale jest kilka świetnych.

Rekwizyty do kwalifikacji

To zawsze jest bardzo drażliwe dla wielu fanów, ponieważ jest to jedyna kategoria rekwizytów, która ma znaczenie; które zespoły pójdą dalej, a które nie. Moje kryteria to nie tylko poszukiwanie wartości, ale także oparte na aktualnej formie, puli map i talencie. Można argumentować, dlaczego moje wybory się nie sprawdzą, ale uważam, że szanse są doskonałe. Ponieważ gry wciąż są za tydzień, wiele książek nadal nie ma żadnych linii. Więc może się opłacić czekać na lepsze kursy, może nie, ale gdyby były to najlepsze dostępne ceny, nadal jestem z tym w porządku.

Czy to oznacza, że Winstrike jest lepszy niż NiP? Absolutnie nie, ale Winstrike może nie potrzebować gry w NiP, aby się zakwalifikować. To jest szalona i zabawna część tego formatu. Ponowne rozstawienie po pierwszej rundzie postawi kilka lepszych drużyn, które były zdenerwowane przez słabszego zawodnika, w sytuacji, w której będą musieli zagrać z innymi dobrymi drużynami, które powinny mieć wynik 1: 0, a nie 0: 1.

Dla tych, którzy nie są świadomi, pistolet AUG niedawno wrócił do meta. Jednak patrząc na niektóre statystyki w ostatnim profesjonalnym użyciu, nadal nie kupuje się go dużo więcej, a dystrybucja zabójstw jest o około 55-60% przewaga nad M4. Więc ten zakład ma znaczną wartość.

Wreszcie ostateczny zwycięzca. Chciałbym być ostry i zaskakujący dzięki tej wskazówce, ale dopóki nie zobaczę inaczej, nadal muszę mocno faworyzować duński zespół Astralis. Najlepsza cena, jaką na nich znalazłem, to Unibet +150. W tym tygodniu umieściłem na nim dwie jednostki. Każda inna książka ma je w przybliżeniu równe pieniądze, co moim zdaniem jest punktem odcięcia. Istnieją tylko 2-3 zespoły (potencjalnie), które stanowią zagrożenie; Liquid, MIBR i Navi [trzech pozostałych półfinalistów na London Major]. Następny artykuł zostanie opublikowany dopiero po zakończeniu tego etapu Pretendentów, ale jeśli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie wskazówek lub pytań, napisz do mnie na Twitterze [@lockeqwerty]. Za to wyjdziemy na pozytywny koniec tego wszystkiego!

Leave a Reply