Dopóki nie przekroczyłem drzwi mojego pierwszego turnieju e-sportowego, uważałem, że oglądanie moich ulubionych graczy na Twitchu to najlepszy sposób na oglądanie meczu. Możliwość dostrojenia się w zaciszu mojego salonu lub podczas przymierzania sukien ślubnych była wygodna i fajna.

W listopadzie zeszłego roku wybrałem się do Montrealu na Dota 2 BEAT Invitational na Northern Arena. Bycie otoczonym przez podobnie myślących entuzjastów e-sportu było absolutną przyjemnością, a ich energia i miłość do gry zostały wzmocnione przez samo miejsce. Podczas gdy zespoły zapewniają rozrywkę, producenci – a co za tym idzie, miejsce – tworzą doświadczenie. W różnych miejscach e-sportowych na całym świecie odbywały się niesamowite turnieje i robiły to na różne sposoby. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym obiektom do organizacji wydarzeń e-sportowych i wyjaśnimy, dlaczego te lokalizacje odniosły taki sukces.

Dota 2

Key Arena
Lokalizacja: Seattle, Waszyngton
Pojemność: 17 459

KeyArena jest prawdopodobnie najbardziej znana w świecie e-sportu z tego, że jest domem dla największego turnieju w branży, The International Dota 2. KeyArena jest gospodarzem turnieju Valve Dota 2 przez ostatnie cztery lata, aw 2017 roku fani na Key Arena będą mogli oglądać drużyny walczące o swój udział w największej puli nagród w e-sporcie. (Ponownie.) Może pomieścić 17 459 osób, a stadion jest przestronny i nowoczesny. Dodaj bezpłatne opcje oglądania na zewnątrz i dużo miejsca na zrobienie niesamowitych zdjęć cosplayowych, a jasne jest, że KeyArena to jedno z najlepszych miejsc do oglądania turniejów e-sportowych osobiście, nawet jeśli tak naprawdę nie jesteś na arenie.

Każdego roku producenci The International stopniowo zwiększają interaktywność turnieju. Na TI6 podczas meczu All-Star wydano nową wersję bohatera, a na scenie został wyświetlony model 3D Underlorda. KeyArena to zdecydowanie lider branży w oczach wielu fanów. Rozmiar lokalu to jedno, ale to także sama elastyczność przestrzeni – każdy centymetr KeyAreny tętni życiem podczas trwania wydarzenia, a Secret Shop to spełnienie marzeń fanów Dota 2 (ale koszmar dla ich portfele.) Doświadczenie, które Valve chce dostarczyć, może być zawarte tylko w murach i trawnikach KeyArena.

Teatr Wang

Lokalizacja: Boston, Massachusetts
Pojemność: 3500

W grudniu uczęszczałem do Boston Major. To było zapierające dech w piersiach wydarzenie, ale wielkość sali nie miała z tym nic wspólnego. To, czego brakuje Teatru Wang (3500 osób), nadrabia wyjątkową estetyką wizualną. W Wang Theater tradycyjnie odbywają się musicale na Broadwayu, orkiestry i przedstawienia taneczne. Miejsce jest udekorowane wyszukanymi żyrandolami, pluszowymi czerwonymi siedzeniami i posiada miejsce widokowe na górnym poziomie dla małych grup.

To było hipnotyzujące zobaczyć zderzenie klasycznej architektury ze wszystkimi elementami współczesnego wydarzenia e-sportowego. Dzięki fenomenalnej lokalizacji, intymnej atmosferze i wielopoziomowym siedzeniom teatr Wang udowodnił, że rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Wspaniale było mieć graczy, osobowości i gospodarzy spacerujących po sali, mieszających się z fanami i zajmujących się swoimi sprawami. To jest coś, czego nie dostaniesz na innych turniejach – kiedy masz do czynienia z ogromnymi tłumami, oficjalne sesje podpisywania są niestety najbardziej rozsądną opcją dla wszystkich zaangażowanych.

CS: GO

Tauron Arena Kraków
Lokalizacja: Kraków, Polska
Pojemność: 15.328

PGL było gospodarzem CS: GO Major Championship Series 2017 na pięknej Tauron Arenie w Krakowie. Podobnie jak wiele innych stadionów, na których odbywają się turnieje e-sportowe, Tauron Arena została pierwotnie zbudowana, aby gościć różne sporty, takie jak lekkoatletyka, siatkówka, hokej i koszykówka. Jedną z kluczowych cech Tauron Areny był największy w Polsce ekran multimedialny LED – ma on powierzchnię 5200 metrów kwadratowych i obejmuje cały stadion. Ta funkcja jest jednym z powodów, dla których turnieje e-sportowe na Tauron Arena są idealne, szczególnie dla organizatorów takich jak PGL, którzy są zdeterminowani, aby udowodnić swoją wartość jako liderów branży, oferując atrakcyjne wizualnie wydarzenia.

To nie tylko CS: GO. League of Legends było gospodarzem finału letniego splitu EU LCS 2016 na Tauron Arena. Dzięki najnowocześniejszym możliwościom technicznym i mnóstwu miejsc do zapełnienia, Tauron Arena jest doskonałą lokalizacją dla największych wydarzeń, a każdy turniej esportowy odbywający się na miejscu z pewnością przyciągnie ogromne rzesze fanów z całej Europy.

Brawlhalla

Cobb Galleria
Lokalizacja: Atlanta, Georgia
Pojemność: nie dotyczy (różne)

Pierwsze coroczne mistrzostwa świata Brawlhalla odbyły się w Cobb Galleria w Atlancie w zeszłym roku. Przestrzenie takie jak Cobb Galleria są idealne do gier, które wciąż rozwijają swoją niszę e-sportową, oferując intymne środowisko, które zaciera linie podziału między profesjonalistami e-sportowymi a ogółem społeczeństwa.

Fani wypełnili salę, aby zobaczyć, jak ich ulubieni gracze rywalizują w napiętych meczach 1 na 1 i 2 na 2, a mniejsze wydarzenia, takie jak to, są trochę powrotem do „dawnych czasów”. Nie potrzebujesz huczącego stadionu, aby poczuć energię – wszystko, czego potrzebujesz, to właściwi ludzie na właściwym miejscu, którzy spotkają się z właściwych powodów.

Oglądanie wydarzeń e-sportowych IRL

Twitch to świetna platforma do oglądania ulubionych gier. Ale oglądanie zawodów e-sportowych na żywo to naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Bycie świadkiem energii i umiejętności najlepszych graczy na świecie, gdy walczą o pieniądze i chwałę, nie przypomina niczego, co kiedykolwiek widziałem. Przypomina, że profesjonaliści od e-sportu są w rzeczywistości ludźmi. To nie tylko zbiór pikseli na ekranie. To prawdziwi ludzie, których umiejętności są wystawiane na próbę, walcząc o pierwsze miejsce.

Jeśli nie byłeś jeszcze na imprezie e-sportowej, zrób sobie przysługę i zdobądź bilety na następny turniej w Twojej okolicy. Twitch już nigdy nie będzie taki sam.

Leave a Reply