Nie przestając zadziwiać, deweloper Epic Games zaszokował społeczność Fortnite kolejnym ważnym ogłoszeniem.

21 maja ogłoszono, że Epic przeznaczy aż 100 milionów dolarów na sfinansowanie puli nagród w rozgrywkach e-sportowych Fortnite.

Pomimo tego, że gra nie ma formalnej sceny e-sportowej, jest to kolejny rażący znak nieuchronności e-sportu Fortnite i tego, jak naprawdę będzie ogromny.

Niektóre z znanych organizacji, w tym FaZe Clan, Team SoloMid, Red Reserve i inne, podpisały już kontrakty z najlepszymi talentami Fortnite na świecie.

Jednak większość zgodziłaby się, że Fortnite w obecnym stanie nie jest do końca gotowy, aby być pełnoprawną grą e-sportową.

Z pewnością są rzeczy, które należy dostosować i wdrożyć, aby stał się wystarczająco opłacalny do gry konkurencyjnej na dużej scenie.

Biorąc to pod uwagę, oto pięć rzeczy, których Fortnite potrzebuje, aby przygotować się na e-sport.

Dopasowania prywatne/niestandardowe

Jest to prawie oczywiste i w pełni oczywiste włączenie do e-sportu Fortnite.

Nie tylko prywatne i niestandardowe dobieranie graczy byłoby potrzebne w konkurencyjnych turniejach i wydarzeniach, ale byłoby również potrzebne, aby profesjonalne drużyny zaczęły ćwiczyć ze sobą i przeciwko sobie.

Realny system punktacji

Punktacja byłaby jednym z największych i najważniejszych aspektów konkurencyjnego Fortnite i dlatego należałoby się zająć.

Realny system punktacji obejmowałby odpowiednią wagę dla niektórych aspektów gry, takich jak zabójstwa, wygrane, zadawane obrażenia, całkowity czas życia i inne.

Zestaw reguł konkurencji

Obecnie konkurencyjna scena Fortnite jest ograniczona do turniejów online z prowizorycznymi zasadami, które różnią się w zależności od strony hosta.

Zanim w grze pojawi się scena e-sportowa, musi istnieć sfinalizowany zestaw reguł rywalizacji, który jest spójny we wszystkich sankcjonowanych przez Epic Games wydarzeniach.

Ograniczyłoby to potencjalne zamieszanie i nieporozumienia oraz pozwoliłoby graczom i zespołom ustalać strategie i zmieniać ich style gry, aby w pełni dopasować się do oficjalnych zasad.

Zmniejsz losowość (RNG)

Fortnite używa obecnie systemu generatora liczb losowych (RNG) do określania wyników w grze, w tym rejestracji pocisków i grabieży.

Zmniejszenie losowości w grze zdecydowanie przyczyniłoby się do uczynienia jej bardziej spójną dla e-sportu.

Może to obejmować rotację z góry określonych kręgów bezpieczeństwa i skrzynek z łupami, system odrzutu zamiast „rozkwitu broni” i wiele więcej.

Profesjonalna liga Fortnite

Posiadanie profesjonalnej ligi dla Fortnite stworzyłoby stabilny fundament dla jego sceny e-sportowej.

Może to oznaczać ligę opartą na franczyzie, z której korzystają Overwatch i League of Legends, lub system awansów / spadków Call of Duty.

Ponadto organizatorzy zewnętrzni, tacy jak CWL, mogą również odgrywać dużą rolę we wspieraniu Epic Games w organizowaniu konkurencyjnych wydarzeń dla Fortnite.

Leave a Reply