OGA Dota PIT Sezon 5 Chiny mogą być kolejną wielką rzeczą przed długo oczekiwanym International 10 (TI10). Na początek organizator w One Game Agency zasługuje na ogromne uznanie za zebranie wielu kandydatów TI10.

Szczerze mówiąc, to był niesamowicie długi okres oczekiwania na TI10, ponieważ większość zaproszonych TI10 woli nie ujawniać swoich strategii przed mistrzostwami. Jednak na tym wydarzeniu chińskie zespoły prawdopodobnie pokażą wiele strategii.

Drużyny i faworyci turnieju OGA Dota PIT w sezonie 5 w Chinach

Sezon 5 OGA Dota PIT w Chinach ma stosunkowo standardową fazę grupową i play-offy. Faza grupowa podzielona jest na dwie grupy po cztery drużyny, w których rozegrane zostaną pojedyncze mecze do trzech zwycięstw w systemie round-robin. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do play-offów, a drużyna zajmująca ostatnie miejsce zostaje wyeliminowana.

Mówiąc o play-offach, będą to mecze do dwóch eliminacji do trzech wygranych, z wyjątkiem wielkich finałów, które będą rozległą bijatyką do zwycięstwa pięciu.

Biorąc wszystko pod uwagę, sezon 5 OGA Dota PIT w Chinach jest jak każdy inny zdolny turniej. Oferuje standardowy format turnieju oraz hojną pulę nagród w wysokości 150 000 $. Jednak to uczestniczące zespoły przyciągają uwagę chętnych widzów. Region China Dota 2 jest ogłoszony najsilniejszym regionem zmierzającym do TI10, ponieważ ma pięć uczestniczących drużyn.

Czterej kandydaci to Invictus Gaming, PSG.LGD, Vici Gaming, Team Aster i Elephant. Chociaż są to rzeczywiście zespoły, na które wszyscy zwracają uwagę, nie zapominajmy o innych uczestnikach. Obejmuje to Royal Never Give Up, Sparking Arrow Gaming i Aster.Aries.

To trochę niepokojące, że nawet wśród tych chińskich potęg są faworyci. Przede wszystkim PSG.LGD zasługuje na koronę za swój niedawny występ w obu głównych kierunkach, w których brali udział. Zespół odnowił swój skład przed Dota Pro Circuit 2021 (DPC 2021), a Wang „Ame” Chunyu był ich jedynym członkiem założycielem.

Chociaż PSG.LGD wyglądało niechlujnie podczas swojego pierwszego debiutu, ostatecznie nabrało rozpędu, gdy ma to największe znaczenie w głównych kategoriach. Zajęli trzecie miejsce podczas Singapore Major 2021, ale wyszli na WePlay Animajor, stając się mistrzami.

Jest też Invictus Gaming, sami mistrzowie Singapore Major. IG nie zaprezentowało się zbyt dobrze na WePlay Animajor, ale ich pierwsze zwycięstwo wystarczyło, aby zakwalifikować się do TI10. Niektórzy lojalni fani bronili nawet niepojawienia się piany, aby umożliwić innym zespołom szansę na zakwalifikowanie się do TI10. Niezależnie od tego będziemy świadkami, czy IG jest nadal tak silny, jak mówiono w zeszłym sezonie.

PSG.LGD kontra Vici Gaming

Sezon 5 OGA Dota PIT w Chinach może być ostatnim wydarzeniem przed TI10. Dlatego jeśli szukasz okazji do przećwiczenia zakładów na Dota 2 z pierwszej ręki, jest to tak blisko, jak głośne wydarzenia.

Obaj kandydaci to co najmniej fenomenalne zespoły. Tak więc, nawet jeśli PSG.LGD ma więcej osiągnięć w swojej książce, różnica władzy jest stosunkowo marginalna. W związku z tym możemy spodziewać się kolejki górskiej meczu dwóch rywali 7 sierpnia o 21:00 (UTC+8)

Różnica w kursach Dota 2 jest stosunkowo niewielka, a PSG.LGD ma nieco lepsze kursy. Oczekuje się, że PSG.LGD wygra po kursie x1,66 kontra VG po kursie x2,16.

PSG.LGD kontra słoń

Mecze pomiędzy PSG.LGD i Elephant często powodują klęskę wśród fanów. Najbardziej dotyczy dwóch byłych graczy PSG.LGD, którzy odeszli do Elephant. Xu „fy” Linsen i Lu „Somnus丶M” Yao to renomowani gracze, którzy przynieśli PSG.LGD dwa zwycięstwa w drugim miejscu w dwóch kolejnych turniejach międzynarodowych.

Po tym, jak odeszli do Elephant w nadziei na stworzenie kolejnej wielkiej potęgi, fani mieli duże oczekiwania wobec zespołu gwiazd. Mimo to nie przekroczyły jeszcze czyichkolwiek oczekiwań na sezon DPC 2021. Niemniej jednak Elephant zdołał utrzymać się na drodze do zabezpieczenia kwalifikacji regionalnych, zdobywając miejsce w TI10.

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście będą mieli czym się pochwalić w nadchodzącym starciu 8 sierpnia o 18:00 (UTC+8). Jeśli chodzi o szanse, jest przeciwko Elephantowi przy x2,77, podczas gdy PSG.LGD ma x1,42 zwrotu.

Invictus Gaming vs Team Aster

Co dziwne, IG odgrywa słabszą rolę w meczu przeciwko Team Aster 10 sierpnia o 21:00 (UTC + 8). Gdzie IG ma szanse x2,18 w porównaniu z Team Aster przy kursie x1,65.

Patrząc wstecz na swoje ostatnie spotkanie, Team Aster zmiótł podłogę przeciwko IG. Dlatego może to wyjaśniać bardzo faworyzowaną drużynę Aster w tym meczu. Chociaż Aster z pewnością ma przewagę, na razie nie możemy patrzeć poza prawdopodobieństwo, że IG zdenerwuje Aster podczas gry.

W końcu wielkie zwycięstwo IG zdecydowanie nie jest przypadkiem.

Oczywiście to nie jedyne mecze zaplanowane na fazę grupową. Są też inne mecze, głównie pomiędzy kandydatami TI10 a mniej znanymi zespołami. Chociaż zawsze istnieje możliwość kontuzji, nie jesteśmy zbyt pewni obstawiania przeciwko najlepszym psom. Niemniej jednak wszystkie nadchodzące mecze możesz znaleźć na GG.BET.

Leave a Reply