Popularny streamer Sweet Anita działa od 2018 roku i jest znany z kilku rzeczy. Po pierwsze, jest bardzo otwarta i pouczająca o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym – w szczególności o tym, że ma Tourette’a. Aktywnie omawia ten temat, swoje objawy i inne problemy w swoich strumieniach i filmach, a także wyjaśnia nieporozumienia na ten temat.

Sweet Anita prowadzi dość aktywny i wypełniony harmonogramem transmisji, z prawie codziennymi, jeśli nie codziennymi filmami o różnych porach dnia. W tych strumieniach możesz zobaczyć różne rzeczy – od filmów „Po prostu rozmawiasz” po jej grę w GTA V, Apex Legends i nie tylko.

Ostatnio zwolennicy poprowadzili 30-latków ciemną ścieżką odkryć, gdy jedna po drugiej grupy Reddit i Discord, pełne niepokojących treści, wyszły na jaw. Dzieje się to prawie rok po tym, jak wiele prześladowań, niepokojących i wręcz groźnych zachowań zwolenników nękało jej istnienie. Niedawno otworzyła się przed HuffPost o swoich doświadczeniach, które wydają się czymś codziennym, i zadaje sobie pytanie: Dlaczego nikt tak długo nic z tym nie robi?

Słodka Anita rozważa całkowite opuszczenie Twitcha

W niedawnym filmie kilka dni temu omawiała coś mniej zabawnego niż granie na Twitchu – możliwość jej opuszczenia platformy. Mając 1,7 miliona obserwujących, jest jedną z najlepszych streamerów żeńskich na platformie, jednak istnieje kilka problemów, które sprawiają, że Sweet Anita rozważa opuszczenie Twitcha.

Najbardziej palącym problemem, który wymienia, są trolle – gnojki, które seksualizują ją wbrew jej woli, do tego stopnia, że ​​utrzymują dość obrzydliwą stronę Subreddit wypełnioną fałszywymi aktami i edytowanymi obrazami streamera. Jak to często bywa w przypadku kobiet tworzących treści, Słodka Anita, która z pewnością nie pokazała się w nieodpowiednim ubiorze, musiała stawić czoła fanom wysyłającym jej zdjęcia, a nawet filmikom, na których waliły się do jej filmów lub zdjęć.

To wystarczyłoby, by zniesmaczyć każdego, gdyby zdarzyło się to tylko raz, ale dla Słodkiej Anity to prawie codzienna rutyna – i na którą nic nie może poradzić. Chociaż oczywiście streamerzy tacy jak ona mają możliwość blokowania i zgłaszania seksualnych drapieżników, którzy ją w ten sposób nękają, to tylko kropla wody na gorącym kamieniu – i absolutnie nic nie może zrobić z treściami udostępnianymi na prywatnych kanałach Discord, na zaproszenie -tylko subreddity i tak dalej.

Częsty problem wśród streamerów

Ona też nie jest sama – niezależnie od tego, czy serpentyny ubierają się odsłaniająco, czy nie, prawie zawsze są ofiarami incydentów, takich jak to, przez co musi przejść Słodka Anita – a jedynym prawdziwym sposobem na zakończenie tego jest odejście od opinii publicznej, a tym samym odmawiając wkradania się dodatkowego materiału.

Oczywiście niektórzy idą jeszcze dalej. Słodka Anita z Wielkiej Brytanii miała ciągły problem z prześladowcą Twitcha, który szukał jej osobiście, spał przed jej domem, podążał za nią do sklepu spożywczego, a nawet groził, że ją zabije. Stalker został ostatecznie zatrzymany – po nękaniu jej w prawdziwym życiu przez miesiąc.

Nie był też jedynym – grożono jej rodzinie, ludzie ujawnili jej dane osobowe i nie tylko. Po tym, jak otwarcie ujawniła swoją historię samookaleczeń i innych zmagań ze zdrowiem psychicznym, Słodka Anita została bezlitośnie wyśmiewana i w inny sposób trolowana w swoim strumieniu. Klaskała wtedy niesamowicie imponująco, ale takie problemy, jak powiedziała, mogą w końcu całkowicie zniechęcić Słodką Anitę do Twitcha.

Nie mogliśmy jej winić – ona i wiele innych streamerów musi radzić sobie ze smutną rzeczywistością nękania, seksualizacji i toksyczności po prostu za „przestępstwo” bycia atrakcyjnymi kobietami w Internecie. Fakt, że tak wielu streamerów boryka się z tym problemem, jest oznaką szerszego problemu. Zniechęcanie do takiego zachowania między obserwującymi jest również obowiązkiem wszystkich innych obserwujących danego streamera. Chroń ludzi, których obserwujesz i podziwiasz, przed toksycznym zachowaniem innych.

Leave a Reply