Świat e-sportu miał ciężki rok, w którym wydarzenia osobiste zostały drastycznie ograniczone. Wpłynęło to na wszystko, od najlepszych gier walki po popularne strzelanki. Wyglądało na to, że ten okres dobiega końca, wraz z powrotem licznych wydarzeń osobistych. Zwłaszcza CS GO szykowało się do powrotu online.

Jest to gra, w której liczy się połączenie, a granie przez sieć LAN sprawia, że jest to znacznie bardziej ekscytujące dla fanów i graczy. Jednak w tym tygodniu otrzymaliśmy wiadomość, że ESL Pro League 14 powróci do sieci. Dzięki nowym ograniczeniom w Europie, ten turniej CSGO ponownie przenosi swoją organizację. To się zmieniło i czego możesz się spodziewać na turnieju.

ESL Pro League 14

ESL Pro League to jedno z najważniejszych wydarzeń CSGO. Najlepsi gracze CSGO rywalizują tutaj, mając nadzieję na wygranie najlepszych drużyn na świecie. Ostatni sezon ESL Pro League odbył się online, a nie przez LAN, i widzieliśmy wiele drużyn walczących o adaptację. EPL 14 miał się odbyć w sieci LAN na Malcie, świeża kontynuacja po LAN, który odbył się na IEM Cologne.

Jednak podjęto decyzję o przeniesieniu turnieju do formatu tylko online. Nowy format będzie rozgrywany w taki sam sposób, jak 13. wersja ligi. Po roku spędzonym w sieci, organizatorzy mają teraz dużo większe doświadczenie w prowadzeniu turniejów na wysokie stawki tylko online. Turniej potrwa od 16 sierpnia do 12 września. Będzie również oferować pulę nagród w wysokości 750 000 USD. Tak będzie się to grało:

  • Faza grupowa – To jest pierwszy etap. Grupy składające się z 6 osób rywalizują w najlepszych z 3 meczów. Najlepsi gracze przechodzą do stawki gracza, a drużyny zajmujące drugie i trzecie miejsce przechodzą do rundy 12
  • Runda wstępna – runda wstępna zostanie rozegrana w drabince pojedynczej eliminacji. Wszystkie mecze będą rozgrywane jako do 3, przy czym zwycięskie drużyny awansują do półfinałów, a przegrane drużyny awansują do ćwierćfinałów.
  • Play-Offs – zostanie rozegrany drabinka pojedynczej eliminacji z meczami do 3 zwycięstw. Wielki finał pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami będzie najlepszy z pięciu.

Podczas gdy organizatorzy wyeliminowali większość załamań, wiadomości wciąż są dla fanów rozczarowujące. Wystarczy spojrzeć na przyjęcia, które zespoły miały ostatnio na swoich pierwszych osobistych wydarzeniach, aby zobaczyć, jak bardzo zostało to przeoczone.

Gambit wrócił na górę?

ESL Pro League na LAN to dobre wieści dla co najmniej dwóch drużyn. Gambit i Heroic były królami ery online po tym, jak w zeszłym roku przebiły rankingi. Gdy tylko wróciliśmy do gry osobistej, zachowali pewną formę, ale daleką od dominacji, jaką mieli, gdy wszystko odbywało się online.

Posiadanie EPL14 online może powstrzymać Natus Vincere i ich pogoń za tytułem Intel Grand Slam. S1mple i chłopcy dopiero niedawno wrócili na globalną pozycję numer 1 i chcieli przypieczętować wspaniały sezon trofeum Pro League i Wielkim Szlemem. Zamiast tego gra online może sprawić, że Gambit stanie się ogólnie faworytem i ponownie zepchnie NaVi na drugie miejsce. Jednak nie wszystko stracone, ponieważ NaVi wciąż ma IEM Fall i IEM Winter, aby przypieczętować umowę.

Heroic jest również w podobnej sytuacji jak Gambit. Po wygraniu w pełni online EPL13, walczyli o utrzymanie tempa, a przejście na LAN również nie przyniosło im żadnej przysługi. Powrót do gry online może oznaczać, że CadiaN musi nagiąć AWP i zdobyć trofeum back2back.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak zakończy się koniec lata pod względem wydajności. W przyszłych turniejach ESL będzie nadal oceniać wszystko indywidualnie. Obejmuje to dwa kolejne turnieje LAN, które obecnie się zbliżają; IEM Jesień i IEM Zima. Są to duże wydarzenia dla zakładów CSGO, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy mogą zarządzać jeszcze większą akcją w sieci LAN.

Leave a Reply