Po przeoczeniu w zeszłym roku play-offów, Misfits Gaming udało się zapewnić czwarte rozstawienie tego letniego splitu. Nie tylko osiągnęli swój cel, ale ich szalona wczesna passa zwycięstw postawiła ich w rywalizacji o tytuł LEC.

Czy po raz kolejny nas zaskoczą w Playoffs? Jakie są przyczyny takiego sukcesu? Przekonajmy się w naszej zapowiedzi gier Misfits!

MISFITS GAMING – NOWA FALA MŁODYCH GRACZY


W porównaniu do wiosny MSF nie wprowadziło wielu zmian w swoim składzie. Mimo słabych wyników organizacja zachowała wiarę w ten pełen młodych talentów skład. Organizacja miała rację w swojej decyzji.

Jungler Razork i środkowy Vetheo stali się jednym z najlepszych duetów w dżungli w LEC. Ich praca zespołowa i synergia czynią cuda dla zespołu, który był środkowym dnem stawki. Ta dwójka uwielbia bawić się ze sobą we wczesnej fazie gry, zawsze szukając okazji do tworzenia leadów.

Warunki zwycięstwa są jasne, a styl gry ostry. Wygląda na to, że ich trzyetapowy program działa. (większość czasu)

1.Wszechstronne – od środka do bocznego pasa


Styl gry MSF jest prosty, ale skuteczny: wykorzystując duet z dżungli, MSF chce rozszerzyć swoją przewagę na resztę zespołu. Zasadniczo Razork i Vetheo często poruszają się razem, aby pomóc obu alejom bocznym. Jednak między górą a dołem MSF wolą dawać więcej zasobów swojemu górnemu HiRitowi. Dlaczego? Cóż, jest innym warunkiem wygranej Misfits…

2.HiRit – Objawienie oferty MSF


Koreański zawodnik wreszcie pokazuje, dlaczego MSF zdecydowało się go odebrać. Średni ostatni split, HiRit jest obecnie jednym z najlepszych top lanerów w całej LEC. Jeśli nie jest najlepszy, to z pewnością jest w pierwszej dwójce.
Co sprawiło, że nagle stał się taki dobry? Cóż, zespół zdał sobie sprawę, że HiRit jest wygodniejszy w noszeniu niż w czołgach, tak jak większość koreańskich górnych. Jego wrodzony sposób bycia głównym zagrożeniem pozostał, a MSF postanowił to dostosować. Statystycznie dane potwierdzają to: HiRit zadał latem 25,6% ogólnych obrażeń zespołu. Vetheo, drugi w drużynie, rozdał 24,1%. Nie jest to duża różnica, ale wiele mówi o roli HiRit w MSF.

3.Kobbe i Vander – słabi chłopcy


Kiedy jedna strona mapy przyciąga dużo uwagi, staje się oczywiste, że ktoś inny nie dostanie tylu zasobów. Podczas gdy wiele drużyn lubi grać z botem, Misfits Gaming postępuje odwrotnie: Kobbe i Vander upewniają się, że nie pozostaną w tyle, dopóki reszta zespołu nie wysunie się na prowadzenie. W rezultacie MSF uwielbia tworzyć duety na dolnej linii, które same się obierają, które są w stanie oprzeć się wszelkiej nadchodzącej agresji. Dzięki swojemu doświadczeniu duet przez większość czasu nie walczy: są świadomi możliwych zagrożeń i odpowiednio grają, co utrudnia wrogowi ukaranie ich.

MISFITS LEC PLAYOFFS MECZE


Jak dotąd MSF przekroczyło oczekiwania dotyczące tego letniego splitu, pokazując, że zasłużyli na grę w Playoffs. Pokazali nam inny sposób gry, który jest sprzeczny z tradycyjnym planem gry zorientowanym na mid-bot.

RUNDA 1 KONTRA ŁODZIK


Teraz, gdy MSF był w play-offach, musieli zmierzyć się z Rogue w swoim pierwszym Bo5. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ Rogue jest uważany za najlepszy zespół w LEC, z jednymi z najlepszych talentów. Chociaż ich szanse były niskie, ogólnie osiągnęli niesamowity występ. Koordynacja i synergia zdefiniowały tę serię, a Misfits znaleźli sposób na rozszerzenie swojej przewagi na mapie w trzech z pięciu gier.

Jednak największa siła MSF stała się ich największą słabością. ponieważ ich warunki zwycięstwa były liniowe, Rogue „łatwo” było przeciwdziałać strategii. Po zrozumieniu planu gry w dowolnym momencie gry, RGE z powodzeniem przeciwdziałało temu, co rzuciło im MSF. Powiedziawszy to, Rogue zawsze był o poziom powyżej MSF w bieżącym sezonie i MSF będzie naprawdę ciężko je pokonać. Jednak po pierwszym tygodniu playoffów ich szanse na awans na Mistrzostwa 2021 mogą nie być tak niskie.

Po bliskiej (3-2) porażce MSF wydają się faworytami w następnej serii.

RUNDY 2 KONTRA FNATIC


Nie będziemy zagłębiać się w FNC vs Vitality jako serię, chociaż jest tam wiele do rozpakowania. Ich seria sprowadzała się do tego, że Jungler zrobił więcej dla zespołu, ponieważ byli koledzy z drużyny Bwipo i Selfmade krwawili na Rift dla swoich drużyn. Ostatecznie zwycięzcą było FNC, ale na pewno nie było czyste. Wchodząc do rundy 2, Misfits ponownie ma jasne warunki zwycięstwa przeciwko FNC. Przetrwaj dolną linię i pokonaj duet środkowej linii FNC swoim własnym.

Możemy spodziewać się, że seria wejdzie w bitwę o boczne linie, MSF prawdopodobnie spróbuje umieścić HiRit w zwycięskim kubku i dominować w górnej części, FNC skupi się na Botlane, aby odblokować Upset i Hylissang.

Czy MSF może zepchnąć Adama tak daleko w dół, czy może wytrzymać? – Jedno jest pewne, ponieważ Razork inicjuje i HiRit na śnieżnych bohaterach, możemy spodziewać się serii, w której obie drużyny próbują się nawzajem zepchnąć do absolutnego limitu we wczesnej fazie gry, a każdy, kto wygra walki w rzuty monetą, wygrywa.

Jeśli myślisz o zakładach LoL lub Fantasy Drafts, ta seria będzie idealna do ogromnych ilości zabójstw w długich seriach 5 gier.

Jest jedna końcowa i bardzo pozytywna rzecz, której powinniśmy się nauczyć od Misfits. Udało im się połączyć weteranów i nowicjuszy, aby stworzyć najlepszy zespół 4, powoli odnajdując własną tożsamość i naprawiając problemy po drodze. Więcej drużyn, LEC i nie, powinno podążać za swoją filozofią, aby poprawić konkurencję i sprawić, by League of Legends było jeszcze bardziej ekscytujące! Uważnie śledzimy ich wzrost w LEC.

Leave a Reply