Przez wieki najbardziej prestiżowym turniejem Counter-Strike wszechczasów był CSGO Major. W ciągu ostatniego roku scena pro została tego pozbawiona.

Ale już nie. Szybko zbliża się PGL Major Stockholm 2021, który odbędzie się od 23 października do 7 listopada

Ostatnia para Majors była rozczarowująca z perspektywy produkcji lub po prostu braku ekscytujących gier. Jednak po osłabieniu Kriega, zupełnie nowej meta i mnóstwie nowych drużyn na szczycie rankingu, nadchodzący Major musi być jednym na wieki. Z Valorantem na karku właścicielom drużyn Counter Strike Esports, przyszłość tej sceny spoczywa na barkach tego turnieju.

GŁÓWNI ZWYCIĘZCY CSGO


Z nowym zwycięzcą, który zostanie ukoronowany w Sztokholmie, wspominamy niektórych królów minionych czasów.

CHRONOLOGIA WIELKOŚCI CSGO


Zaczynamy od pierwszego Major CSGO, który odbył się w 2013 roku w Jönköping w Szwecji, rodzinnym mieście DreamHack. Fnatic wygrywa pierwszy oficjalny major CSGO i przechodzi do historii. Rdzeń tego zespołu stał się znany jako jedna z najbardziej dominujących drużyn w historii, w tym, co po latach nazwano by „Epoką Fnatic”. W 2015 roku wygrali jeszcze dwa kierunki z olofmeisterem, JW, KRIMZ, flushą i pronaxem. W miarę upływu lat gracze zdobędą kilka najlepszych list graczy CSGO.

Pochodnia została następnie przekazana Brazylijczykom, Luminosity. Prowadzeni przez IGL i AWPer FalleN oraz wirtuoza broni coldzera, zobaczyli niesamowicie ekscytujący wzrost na szczyt, którego kulminacją był jeden z najlepszych półfinałów wszechczasów między Luminosity i Liquid, tworząc ten kultowy klip.

Po wygraniu MLG Major Championship: Columbus 2016 wrócili do siebie i wygrali ESL One: Cologne 2016, mierząc się z Liquid w Wielkich Finałach. Te dwa główne turnieje z rzędu nazwałyby ten czas erą LG/SK.

Kolejne lata były pełne fabuł związanych ze zwycięstwami Astralis, Gambit i Cloud9 w 2017 i 2018 roku. Następnie zostaliśmy wrzuceni w pozornie niekończącą się erę Astralis, w której wygrali bezprecedensowe 3 Majors z rzędu. Gdy gracze pokonywali wszystko, co zrobili, prawie niemożliwe było udoskonalenie gry tak, jak oni. Zdominowali tak mocno, że inne drużyny po prostu nie miały szans, przez co niektórzy uważali, że ich styl gry jest nudny.

Wraz z nadejściem pandemii wkroczyliśmy w erę online, a główne turnieje CSGO zajęły miejsce na tyłach wydarzeń online i turniejów stron trzecich, wypełniając lukę w rywalizacji. Drużyny CIS NaVi i Gambit na zmianę dominują na scenie i są głównymi faworytami w grach hazardowych CSGO, jeśli chodzi o wygranie kolejnego majora.

Gdy wracamy do sieci LAN, a rankingi zmieniły się dramatycznie od ostatniego Majora, drużyny będą starały się odcisnąć piętno na historii gry. Ponieważ nadchodzi to tak długo, ktokolwiek wygra w Sztokholmie tej jesieni, nie zostanie zapomniany.

Leave a Reply