Pozycja środkowej linii zawsze była najbardziej pożądaną rolą w League of Legends. W związku z ostatnimi zmianami przedmiotów w sezonie 11, środkowy bohater przerzucił się z tradycyjnych magów kontrolujących na bardziej agresywnych bohaterów.

Wynika to głównie z faktu, że przedmioty magów nie są tak potężne, a gra nagradza graczy akcją we wczesnej fazie gry.

Z tego powodu coraz częściej widzimy bohaterów AD na środkowej alei. Niezależnie od tego, czy jest to osiłek, czy zabójca, środkowy lans łatwiej radzi sobie z falą stworów i zapewnia mocne potyczki we wczesnej fazie gry. W sezonie 11 możliwość elastycznego wyboru na środkowej alei jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Jednak kostki to nie wszystko. Wyjątkowe umiejętności 1 na 1, rozgrywanie, komunikacja i wołania strzałów to wszystkie aspekty gry na środkowej alei, do których przywykliśmy i które zawsze pozostaną kluczowe w tej roli. Na tej liście przyjrzymy się najbardziej dominującym środkowym graczom w każdym regionie.

Kiedy porównujemy siłę zespołów na arenie międzynarodowej, jak ci elitarni gracze kształtują się w walce jeden na jednego?

1.LPL – DOINB, RYCERZ


Zaczynając od naszej listy, bierzemy pod uwagę najbardziej skumulowany region na świecie: Chiny. Przez lata środkowy LPL zdobywał League szturmem dzięki szaleństwu w alei i mechanicznym rozgrywkom. Podczas gdy pojawiają się nowi nowicjusze, weterani LPL wciąż są o poziom wyżej od nich: Knight i Doinb są obecnie bez wątpienia najlepszymi dwoma środkowymi lolami w Chinach.

Imponujące w przypadku tych dwóch graczy jest to, że ci dwaj całkowicie różnią się stylem gry: Knight lubi karać wrogów za każdy mały błąd i upewniać się, że po tym widzą szary ekran. Robił to konsekwentnie przez ostatnie dwa lata, ale tego lata prześcignął samego siebie: Knight pobił rekord największej liczby solowych zabójstw w splicie, który należał do byłego górnego SKT T1, Marina w 2015 roku. Knight ma również najwięcej MVP z letniego splitu: 14. Jeśli Top Esports jest potencjalnym kandydatem do mistrzostwa, Knight jest niezaprzeczalnie ich głównym kluczem do sukcesu.

Doinb nie trzeba przedstawiać. Po ugruntowaniu swojej pozycji jako legenda środkowej linii w 2019 roku, Doinb utrzymał swoją konsekwencję, mimo że FPX nie radzi sobie dobrze w LPL. W 2021 roku widzimy odrodzenie się zarówno zespołu, jak i jego samego na scenie, gdy FPX biegnie po kolejne trofeum LoL Worlds.

2.LCK – GORI, CHOVY, FAKER


Po omówieniu LPL mamy w League drugi główny region azjatycki: LCK. Podobnie jak Chiny, najlepsi trzej najlepsi środkowe mają różne mocne strony, co czyni ich bardzo cennymi.

Chovy nie bawi się w tym roku w Hanwha Life Esports. Koreański młodzieniec nadal jest jednym z najlepszych środkowych w LCK, pomimo słabych występów. Jeszcze bardziej niż w zeszłym roku, Chovy pokazuje fanom, że jest prawdziwym twórcą różnic… i prawdziwym królem w alei. Bez niego HLE byłby jeszcze niższy w tabeli. To smutne, że taki talent traci na Mistrzostwach, więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy go z powrotem na międzynarodowych scenach.

Z drugiej strony Gori ma obecnie swój łuk odkupienia w Korei: zmęczony byciem zastępcą innych graczy, ma teraz kluczową pozycję w Nongshim RedForce. Dołączył do zespołu i od razu pokazał swoje mocne gry w alei oraz dobre umiejętności w walce drużynowej. Może nie jest krzykliwym środkowym, który ludzie lubią oglądać, ale jest konsekwentną obecnością w NS… i tego właśnie potrzebowali.

Last but not least, GOAT Faker jest nadal prawdopodobnie najlepszym środkowym graczem w historii. Po tylu latach jego poziom gry wciąż jest powyżej poziomu odniesienia. Może nie jest już nietykalnym mechanicznym bogiem, ale jego wartość jest niezaprzeczalna: jego doświadczenie w przywództwie i strzelaniu to coś innego, zwłaszcza w zespole z tak wieloma młodymi graczami i nowicjuszami, jak obecna iteracja T1. Organizacja poważnie chce wrócić na scenę Mistrzostw… i powiedzieć światu, że Faker wciąż jest głodny, by to wszystko wygrać.

Czy chcesz, aby Faker był częścią twojej drużyny League Fantasy? W takim razie sprawdź Fantasy Draft, aby mieć szansę zebrać swój zespół marzeń LoL!

3.LEC – LARSSEN, NISQY


UE słynie z rozwijania wielkich talentów na środkowej linii… tak wielu, że niektórzy z nich wylądowali w NA. Mimo to pozycja środkowego pasa w Europie jest skumulowana. Widzieliśmy, jak kilku z nich wznosi się do chwały, ale weterani wciąż zdobywają najwyższe miejsca.

Larssen zawsze był świetnym środkowym, ale zawsze kończył za Perkzem lub Capsem. Ponieważ w tym roku G2 walczy bardziej niż kiedykolwiek, tytuł najlepszego środkowego lol w końcu trafia do niego.

Jest bardzo podobny do Inspired, który również znalazł się na naszej liście najlepszych graczy w dżungli. Ich głównym punktem wspólnym jest ich wszechstronność i elastyczność. Larssen może grać prawie wszystko na najwyższym poziomie i zawsze upewnia się, że nie będzie odpowiedzialnością podczas gry.

Drugi silny środkowy zawodnik z UE może dla wielu być niespodzianką. To nie Caps, który nie miał genialnego rozłamu (chociaż jego ostatni występ rośnie), ale Nisqy z Fnatic. Belgijski gracz jest faworyzowany przez meta, która nie wymaga od niego bycia głównym prowadzącym zespołu: zamiast tego koordynuje z kolegami z drużyny, aby zabezpieczyć i zdobyć przewagę we wczesnej i środkowej fazie gry. Może nie jest szalony indywidualnie, ale jego wartość naprawdę ujawnia się, gdy gra jako zespół.

4.LCS – PERKZ, ABBEDAGGE, JIIZUKE


Aby zamknąć naszą listę, mamy NA. Talent na środkowej linii NA zawsze był trochę słaby: od 7. sezonu Ameryka Północna miała problemy z rozwijaniem talentów konkurencyjnych. Z tego powodu najlepsze midsy NA to technicznie importowani gracze z UE: Jiizuke, Perkz i Abbedagge byli najlepszymi trzema w ostatnim sezonie.

Z całej trójki Jiizuke był jak dotąd największą niespodzianką. Włoski gracz w końcu był w stanie dopasować swój styl gry do ogólnej tożsamości zespołu, a wyniki były wspaniałe. Evil Geniuses był jednym z najlepszych zespołów latem, a włoski ogier w końcu znalazł swój rytm. Jego agresywny styl gry pozwala mu częściej karać wrogów i przedłużać przewagę, aby zakończyć grę.

Z drugiej strony Perkz nie wymaga przedstawiania. Największym przejęciem LCS do tej pory jest w końcu wypłata dywidendy dla Cloud 9. C9 zobaczymy na Mistrzostwach 2021, a dużą część sukcesu można bezpośrednio przypisać Perkzowi i jego absolutnej potrzebie posiadania składu na jego z powrotem pomimo okoliczności. W tej chwili Perkz będzie jedynym członkiem G2 2020, który będzie obecny na Mistrzostwach w tym roku.

Na koniec mamy nowy wpis na liście importowanych produktów z UE. Abbedagge dołączył do 100Thieves tego letniego splitu i przekształcił ich z najlepszej 4-5 drużyny w pierwszą 3 drużynę. Niemiecki gracz może łatwo dostosować się i pilotować każdego bohatera, na którego zostanie rzucony, upewniając się, że przestrzega warunków zwycięstwa i gra odpowiednio. Biorąc pod uwagę, że nie widzieliśmy go na arenie międzynarodowej, będzie to dla niego jako gracza ważny sprawdzian, aby nadal się rozwijał i ewoluował w nowych środowiskach.

Co sądzisz o naszej liście środkowego pasa lol? Czy za kimś tęskniliśmy? Daj nam znać!

Leave a Reply