Kryptowaluty to ekscytujący nowy obszar, który ma wiele zwrotów w e-sporcie, czy to z gier kryptograficznych, czy nawet z zakładów kryptograficznych na e-sporty. Jednak do tej pory nie był używany jako podstawowa metoda płatności w e-sporcie.

Indyjska organizacja e-sportowa zamierza to wszystko zmienić i stać się pierwszym pełnym kryptograficznym zespołem e-sportowym. Już całkowicie przenieśli swój bilans na kryptowalutę, używając go jako podstawowej metody płatności dla zespołu.

Ten nowy ruch następuje po tym, jak wiele zespołów przeszło na korzystanie z kryptowalut w szerszym znaczeniu. Wygląda na to, że kryptowaluta ma ekscytującą przyszłość, ale czy crossover z zespołami e-sportowymi to coś więcej niż tylko nowość? Na tym polega przejście do pełnego zespołu kryptograficznego e-sportu i co to oznacza dla przyszłości krypto w e-sporcie w ogóle.

STALWART ESPPORTS PIERWSZYM ZESPOŁEM CRYPTO ESPORTS


Stalwart Epsorts to indyjska organizacja e-sportowa, która koncentruje się na grach mobilnych. Mają znaczącą pozycję w wielu dużych e-sportach, w tym Clash Royale, PUBG mobile i Free Fire. Zespół odniósł do tej pory pewne sukcesy w tych grach i stał się jednym z największych nazwisk w e-sporcie mobilnym w Indiach. Odnieśli szczególny sukces w PUBG. W tym tygodniu, choć poinformowali o tym z innego powodu, stają się pierwszym pełnym kryptograficznym zespołem e-sportowym.

Stalwart Esports przenosi się z gotówki i waluty fiducjarnej na całkowicie krypto. Ich bilanse, płatności i pensje zarówno dla graczy, jak i pracowników będą odtąd dokonywane w kryptowalucie. Do tej pory wsparcie Stalwarta dla kryptowalut w e-sporcie było dość silne. Planują nawet uruchomić własny token, który gracze będą mogli wykorzystać do transakcji z udziałem zespołu oraz do samodzielnego kupowania i handlu.

Mówi się, że Indie w tej chwili rozważają zakazanie kryptowaluty. To prawdopodobnie skomplikowałoby sprawy dla Stalwarta. Mając to jako tło, jeszcze bardziej imponujące jest to, że zespół krypto-esportowy całkowicie przenosi się do tokenów.

Zespół mówił o korzyściach płynących z używania kryptowalut, aby umożliwić szybsze i tańsze transakcje międzynarodowe. Jest to bardzo przydatne dla rywalizujących na arenie międzynarodowej drużyn e-sportowych.

KRYPTO W ZESPOŁACH E-SPORTOWYCH


Kryptowaluty odnotowały w ostatnich latach duży wzrost związany z grami. Ten w pełni krypto-esportowy zespół to duży ruch, ale nie pierwszy. Wiele zespołów zostało ostatnio sponsorowanych, które są głównymi sponsorami firm kryptograficznych. Wykraczając poza sponsoring, niektóre zespoły również wykorzystały blockchain do swojego funkcjonowania. Teams OG i NaVi używają technologii blockchain do tokenów fanów, które pozwalają fanom zdobywać nagrody i głosować na rzeczy w zespole. Ogólnie rzecz biorąc, wiele zespołów e-sportowych znajduje unikalne sposoby wykorzystania technologii kryptowalut.

Wiele kryptowalut w tej chwili jest zdominowanych przez ludzi szukających monet memowych i strzałów księżycowych. Jednak technologia i użyteczność stojąca za kryptowalutami i blockchainem mają przed sobą wspaniałą przyszłość z wieloma zastosowaniami. Te ruchy to tak naprawdę dopiero początek tego, dokąd może pójść blockchain i e-sport. Widzimy więcej wzajemnego przenikania się tych dwóch obszarów, ale w przyszłości będzie jeszcze większy zakres. Kryptowaluty mogą w znaczący sposób zmienić sytuację w e-sporcie, a Stalwart jest jedną z pierwszych drużyn, które w to wszystko zajmą.

Leave a Reply