Czytnik kodów kreskowych jak wybrać dobry do naszego firmy?

Czytnik kodów kreskowych w teraźniejszym czasie zrobił się niezwykle popularnym urządzeniem. Służy on do umieszczania informacji z kodów kreskowych. Jest on powszechnie wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, ale też w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na przewodowe lub bezprzewodowe. Natomiast odczytywanie informacji możliwe jest na 2 sposoby:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się przyłożyć go jak najbliżej czytnika. Wiele kobiet uważa, to za dużą minus i woli zakupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich zaletą jest na pewno mała cena oraz wytrzymała konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a potem przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Niewątpliwą korzyścią jest tutaj możliwościowy odczytywania kodów kreskowych z wielkich odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach potrafią być jednocześnie jedno jak i wielokierunkowe. Są one jednak niezwykle podatny na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 przewodowy czy bezprzewodowy jaki wyselekcjonować?

Wszystko tutaj zależy w jakim środowisku pracujemy. Jeśli działamy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on utrudniał nam pracy, bo i tak przecież cały czas stoi przy kasie. Możemy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Stosowane są często w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich produkt, aby kod kreskowy został dobrze zeskanowany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej rozpowszechniony i w kilku dziedzinach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Ma perfekcyjnie wyprofilowaną rączkę pod którą jest intuicyjny przycisk. Są one kosztowniejsze lecz o wiele bardziej wydajne od czytników przewodowych. Bardzo opłacalnym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla kobiet, jakie pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo czytnika wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych dobrze sprawdzą się w magazynach. najlepiej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to zapewne przemysłowe. Są one wytrzymałe i odporne na niskie temperatury. Potrafią zeskanować kody kreskowe, jakie są brudne lub w niewielki świetle. Jeśli zamierzamy zakupić czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeśli pracownik musi przenosić się po biurze powinien mieć oczywiście czytnik bez kabla. Jednak tutaj powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku zaczytywania trwałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze mieć zapasowe. Więc w tym przypadku doskonałym wyborem będzie kupno czytników kodów kreskowych z akumulatorem dodatkowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo są dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i pobranie danych.
  • Odczytu informacji z interfejsem RS232 – musimy mieć dedykowaną aplikację, która pozwala odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.