Access point bezprzewodowy jak wybrać najkorzystniejsze dla nas?

Dual-band access point to główne urządzenie w sieciach bezprzewodowych, które umożliwia podłączenie nowych akcesoriów do sieci WiFi. Mogą one przyjmować inne formy, od klasycznych routerów po mniejsze, bardziej dyskretne urządzenia, które można zamontować praktycznie wszędzie. W zależności od potrzeb także wymogów montażu, WiFi access point potrafią być wolnostojące lub wbudowane bezpośrednio w gniazdko. Outdoor access point jego kluczową rolą jest rozszerzanie zasięgu sieci bezprzewodowej także zapewnienie stabilnego i szybkiego połączenia dla wszelkich podłączonych urządzeń. Dzięki nim można zdobyć przeszkody takie jak grube ściany czyli duże powierzchnie, które potrafią zmniejszyć sygnał WiFi.
Access point bezprzewodowy https://aidc.com.pl/sprzet-sieciowy/access-point/5/24 bezpieczny i łatwy w obsłudze design, jak również różnorodność form, sprawiają iż tematy dostępowe są wspaniałym rozwiązaniem w domkach, biurach, kawiarniach i wielu różnych miejscach, gdzie jest konieczność zapewnienia niezawodnej sieci WiFi.
Zacznijmy od różnic między AP z wbudowanymi antenami a AP z zewnętrznymi antenami.
1. Wydajność sygnału: Mesh WiFi access points z zewnętrznymi antenami posiadają zwykle lepszą wydajność sygnału niż te z wbudowanymi antenami. Zewnętrzne anteny potrafią być bardziej rozbudowane i skonstruowane w taki sposób, żeby lepiej radziły sobie z emisją sygnału na większe przestrzenie oraz w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
2. Dowolność konfiguracji: Dual-band access point z zewnętrznymi antenami dają użytkownikom większą elastyczność konfiguracji sieci. Dzięki możliwości zmiany anten nabywca może zoptymalizować kierunek i zakres sygnału, co jest wyjątkowo istotne w wypadku obszarów otwartych lub wymagających transmisji na znaczne przestrzenie.
3. Wydatek i złożoność instalacji: Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie wymagają osobnego montażu anteny. WiFi access points z zewnętrznymi antenami potrafią być kosztowniejsze i wymagają dodatkowej pracy instalacyjnej, szczególnie gdy idzie o wybranie właściwej anteny i jej montażu.


4. Wytrzymałość na warunki atmosferyczne: Outdoor access point z zewnętrznymi antenami są projektowane z myślą o pracy w ciężkich warunkach atmosferycznych, ponieważ mają zawsze lepszą wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr czy zmiany temperatury.
5. Zakres zastosowań: Mesh WiFi access points z wbudowanymi antenami niejednokrotnie są stosowane wewnątrz budynków, gdzie nie ma potrzeby transmisji na ogromne przestrzenie albo w niebezpiecznych warunkach. Dual-band access point z zewnętrznymi antenami są przecież bardziej odpowiednie do użyć na zewnątrz, takich jak obiekty, placówki sportowe, obszary kampusów czy miejskie strefy WiFi, gdzie chciana jest transmisja na duże przestrzenie i w trudnych warunkach środowiskowych.
Wybór między Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami, a Outdoor access point z otwartymi antenami zależy więc głównie od konkretnych spraw i wymogów użytkowania sieci WLAN.